Nallıhan Belediyesi
NALLIHAN DOĞALGAZA KAVUŞTU

İlçemizde düzenlenen "Doğalgaz Meşale Yakma Töreni" ile Nallıhan Doğalgaza kavuştu.

Nallıhan’da doğalgaz için ilk kazma 15 Haziran 2021 tarihinde düzenlenen Doğalgaz Dağıtım Altyapı Temel Atma Töreni'nde vurulmuştu. 

Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş. 2021 yatırım yılı kapsamında Nallıhan ilçesinde 30.000 mt. polietilen anahat, 10.000 mt servis hattı, 1500 mt. çelik hat yatırımı ile Aliağa Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Nasuhpaşa Mahallesi, Yazı Mahallesi, Hacıbey ve 100. Yıl Mahallelerinde yaklaşık 800 Bina ile 3261 Konuta gaz arzını sağladı. Ayrıca 400 ticari işletmenin önünden de doğalgaz hatlarının geçişi yapıldı. Başkent Dogalgaz' ın Nallıhan ilçesine bu yıl içerisinde yaptığı toplam maliyet 12 milyon TL.  

Belediye Başkanımız İsmail Öntaş; "Hayaldi, gerçek oldu. İnandık, çalıştık ve başardık. Verdiğimiz çabalar sonuca ulaştı ve ilçemize doğalgazı getirdik. İlçemizde görülen hava kirliliğinin önlenerek insanlarımızın temiz ve sağlıklı bir yaşam alanına kavuşmaları noktasında doğalgazın Nallıhan’a bir an önce gelmesi için üzerimize düşen tüm sorumluluklarımızı yerine getirdik, inandık, çok çalıştık ve başardık. Nallıhanımız nihayet temiz enerjiye kavuştu. En kısa zamanda Çayırhan Mahallemizi de doğalgaza kavuşturcağız. İlçemize hak ettiği hizmetleri getirmeye devam edeceğiz. İlçemize, vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Törene, AK Parti Ankara Milletvekillerimiz Asuman Erdoğan, Nevzat Ceylan, İlçe Kaymakamımız Yusuf Durani Dinç, AK Parti Nallıhan İlçe Başkanımız Ertunç Güngör, İl Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Milliyetçi Hareket Partisi Nallıhan İlçe Başkanı İlker Oymaağaç, İyi Parti Nallıhan İlçe Başkanı Yener Samur, Deva Partisi Nallıhan İlçe Başkanı Ferudun Erduman, Yeniden Refah Partisi Nallıhan İlçe Başkanı Kemal Varol, Başkent Doğalgaz İşletme Direktörü Faruk Coşkun, Muhtarlarımız, Belediye Meclis Üyelerimiz, Kurum Amirleri, STK Temsilcileri ve vatandaşlarımız katıldı. 

Sosyal Medya
Şehir Kameraları
Kullanıcı Adı: Belediye
Şifre: Belediye
Nallıhan Belediyesi
Nallıhan / ANKARA
Telefon:
0 (312) 785 10 11
EPosta:
belediye@nallihan.bel.tr
E-Bülten Kayıt
Kayıt olmak için lütfen E-posta adresinizi giriniz:
Nallıhan Belediyesi © 2021. All Rights Reserved