Nallıhan Belediyesi
"CUMHURİYETİMİZ, 100. YAŞINDA"

Belediye Başkanımız İsmail Öntaş, Cumhuriyetin ilan edilmesinin 100. yılında bir mesaj yayınladı. Millî Mücadele’nin zaferle neticelenmesinin ardından 29 Ekim 1923 yılında ilan edilen Cumhuriyetin, istiklal mücadelemizin birlik ve beraberlik ruhunun büyük eseri olduğunu söyledi.


Belediye Başkanımız İsmail Öntaş, mesajının devamında; "Binlerce yıllık devlet geleneğimiz ile harmanlanmış olan Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılına milletçe ulaşmanın mutluluğunu, gururunu ve coşkusunu yaşıyoruz." dedi.  
 
Belediye Başkanımız İsmail Öntaş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim 1923 tarihinde "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" sözleriyle ilan edilen Cumhuriyet’in, milletimizin eşsiz fedakarlığı, tarifsiz mücadelesi neticesi bizlere armağan edildiği ifade etti.
 
Türk milletinin tarih yolculuğundaki varoluş mücadelesinin en somut örneğinin Cumhuriyet olduğunu sözlerine ekleyen Belediye Başkanımız İsmail Öntaş, "29 Ekim tarihinde milletimiz; genci, yaşlısı, kadını, erkeği bir bütün olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının öncülüğünde, zor şartlar ve yokluklar içerisinde, tüm dünyaya Türk milletinin iradesine hiçbir zaman pranga vurulmayacağını ilan etmiştir.
 
Bugün bizlere düşen görev, ülkesinin değerlerini benimseyen ve milli duruşu özümseyen bireyler olarak Cumhuriyete sahip çıkmak ve gelecek nesillere bu gururu taşımaktır.
 
Mukaddes vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin taçlanarak Cumhuriyetimizin kurulduğu bu anlamlı yıl dönümünde, Cumhuriyetimizi bize armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

Sosyal Medya
Şehir Kameraları
Kullanıcı Adı: Belediye
Şifre: Belediye
Nallıhan Belediyesi
Nallıhan / ANKARA
Telefon:
0 (312) 785 10 11
EPosta:
belediye@nallihan.bel.tr
E-Bülten Kayıt
Kayıt olmak için lütfen E-posta adresinizi giriniz:
Nallıhan Belediyesi © 2021. All Rights Reserved