Nallıhan Belediyesi
BELEDİYE BAŞKANIMIZ İSMAİL ÖNTAŞ’IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

"ÖĞRETMENLERİMİZ GELECEĞİMİZİ İNŞA EDEN MİMARLARDIR"

 

Belediye Başkanımız İsmail Öntaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

“Hayatları boyunca her daim büyük fedakârlık ve özveri gösteren öğretmenlerimiz, eğitim ve öğretimin yanında öğrencilerine toplum bilinci aşılamada etkin bir görev üstlenmektedir. Bu yüzden öğretmenlik sadece bir meslek değil, aynı zamanda toplumun temel yapı taşları arasındadır.

 

Geleceğimizin teminatı olan sevgili yavrularımızı yetiştiren, onlara iyiyi ve doğruyu gösteren, milli ve manevi değerlerimizi, doğru insan ve vatandaş olmayı, Cumhuriyet değerlerini, vatan ve millet sevgisini öğreten öğretmenlerimiz, geleceğimizi inşa eden mimarlardır. Her bir öğrenci, hayatında bir öğretmenin etkisiyle büyür ve onlardan öğrendiklerini hayatları boyunca unutmazlar. Geleceklerini de öğretmenleri rehberliğinde inşa ederler.

 

Kutsal bir görevi icra eden öğretmenlerimizin fedakârlık ve vefakârlıkları hiçbir şey ile ölçülmez. Genç nesiller yetiştirerek ülkemizin geleceğine şekillendiren öğretmenlerimiz için Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk “Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir” diyerek, öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır.

 

Başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyor, görevini en iyi şekilde yerine getiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Sosyal Medya
Şehir Kameraları
Kullanıcı Adı: Belediye
Şifre: Belediye
Nallıhan Belediyesi
Nallıhan / ANKARA
Telefon:
0 (312) 785 10 11
EPosta:
belediye@nallihan.bel.tr
E-Bülten Kayıt
Kayıt olmak için lütfen E-posta adresinizi giriniz:
Nallıhan Belediyesi © 2021. All Rights Reserved