Nallıhan Belediyesi
BELEDİYE BAŞKANIMIZ İSMAİL ÖNTAŞ’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Belediye Başkanımız İsmail Öntaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajında şu ifadeleri kullandı:

 

“26 Ağustos 1922’de başlayan ve 5 gün 5 gece devam eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk Ordusu’nun 30 Ağustos Zaferi ile sonuçlandırdığı Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak kayıtlara geçmiştir.

 

100. yılını kutladığımız büyük zafer ile milletimiz, milli hakimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiştir.

 

Hiçbir zillete boyun eğmemiş, esareti asla kabul etmemiş kahraman milletimiz, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde 1919 yılında Samsun’da bağımsızlık meşalesini yakmış, Kurtuluş Savaşımıza giden yolu açmış ve Büyük Taarruz ile birlikte bu kutlu mücadeleyi tam anlamıyla taçlandırmıştır.

 

Ecdadımızın canlarını ortaya koyarak vermiş olduğu bu şanlı mücadele, daha güçlü yarınlarımız için bizlere ilham kaynağı olmaktadır. Bugün bizlere düşen görev ise ecdadımızın büyük fedakârlıklarla kazandığı ve bizlere emanet ettiği vatan toprağını ilelebet korumaktır.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımız uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimizi minnetle yad ediyorum. 100. yılını idrak ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.”

Sosyal Medya
Şehir Kameraları
Kullanıcı Adı: Belediye
Şifre: Belediye
Nallıhan Belediyesi
Nallıhan / ANKARA
Telefon:
0 (312) 785 10 11
EPosta:
belediye@nallihan.bel.tr
E-Bülten Kayıt
Kayıt olmak için lütfen E-posta adresinizi giriniz:
Nallıhan Belediyesi © 2021. All Rights Reserved