Nallıhan Belediyesi
BELEDİYE BAŞKANIMIZ İSMAİL ÖNTAŞ, İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 101. YIL DÖNÜMÜNDE KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

Belediye Başkanımız İsmail Öntaş, 12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

“Şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri olan Milli Mücadele yıllarında vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşımız ile aziz milletimize ‘Kokma’ diyerek büyük bir cesaret vermiştir.

Bizde bugün bağımsızlığımızın ve kutsal değerlerimize olan inancımızın destanlaştığı İstiklal Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 101. yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz.

İstiklal Marşımız, milletimizin vatan ve istiklal aşkıyla her türlü imkansızlığa rağmen büyük bir inançla yürütülen kurtuluş mücadelesinin vatan şairi Mehmet Akif Ersoy tarafından mısralara dökülmüş ifadesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı'mızın kabulünün 101. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Sosyal Medya
Şehir Kameraları
Kullanıcı Adı: Belediye
Şifre: Belediye
Nallıhan Belediyesi
Nallıhan / ANKARA
Telefon:
0 (312) 785 10 11
EPosta:
belediye@nallihan.bel.tr
E-Bülten Kayıt
Kayıt olmak için lütfen E-posta adresinizi giriniz:
Nallıhan Belediyesi © 2021. All Rights Reserved